logo

Şimdi Okullu Oldular

2020-21 eğitim öğretim yılı açıldı, okul heyecanı öğrencileri sardı.

Bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde açılan okullarda heyecan yine de azalmadı. Okula bu yıl başlayan miniklere okul ve beslenme çantası hediye ettik.

Yıldırım Beyazıt İlkokulunda açılış töreni düzenlenirken, Belediye Başkanımız Hilal Ayık çantaları öğrencilere teslim etti.


Başkanımız yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizin sağlığı ve başarısı her şeyden önemli. Memleketimizin geleceğini teslim edeceğimiz yavrularımızın sağlıklı şartlarda okula başlaması ve eğitim hayatını devam ettirmesi için önlemlerimiz devam ediyor. Okullar açılmadan önce bahçelerde yabani ot temizliği yaptık. Ardından bahçe çitlerini onardık, boyadık. Dış cephelerini dezenfekte karışımlı basınçlı su ile temizledik. Sınıflarda da dezenfekte işlemleri devam ediyor. Her yıl uyguladığımız bir çalışmamız var. Okula yeni başlayan, şimdi okullu olan Akyurt’taki 615 öğrencimize okul çantası ve beslenme çantası hediye ettik. Geçmiş yıllarda Covid-19 hayatımızda olmadığı için kalabalıkta ve coşkuyla, bayram havasında geçen törenlerimiz bu yıl maalesef biraz sessiz oluyor. Ancak çocuklarımızın okul heyecanı hiç azalmıyor. Biz de çocuklarımızı böyle heyecanlı görmekten çok mutluyuz. Burada temsili olarak çocuklarımızın hediyelerini veriyoruz. 10 ilkokulumuzda birinci sınıf öğrencilerinin çantaları okul idaresine teslim edildi. Kalabalık oluşturup hastalık yayılımını artırmamak için bu yıl böyle bir önlem almayı uygun gördük. Öğrencilerimiz ya da velilerimiz, çantalarını okul idarelerinden teslim alacaklar. Bu vesileyle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Destek Hattı