logo

Emrullah İşler: "akyurt’a Yüzme Havuzu Yakışır”

Akyurt Belediyespor’un şampiyon A Takım futbolcuları Ankara Evi’nde Belediye Başkanımız Hilal Ayık ve Ankara Milletvekili Prof. Emrullah İşler ile bir araya geldi.

Başkan Hilal Ayık’ın futbolculara şampiyonluk hediyelerini Milletvekili Emrullah İşler ile birlikte verdiği ziyarette Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Demirel, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Meclis Başkan Vekilimiz Resul Can ve Akyurt Belediyespor Kulübü Başkanı Yakup Düzenli de yer aldı.

Akyurt Belediyespor Teknik Direktörü Nadi Tiryaki ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, 32 yıl önce kurulan kulübün 11 yaşından A Takıma kadar 8 farklı yaş grubunda 150 lisanslı sporcu ile mücadele ettiklerini, bu alanda nüfusa oranla Ankara ilçeleri içerisinde en fazla lisanslı futbolcuya sahip ilçenin Akyurt olduğunu söyledi. Tiryaki ayrıca geçmişte 3’üncü Lig’in kapısından dönen takımın şimdiki stratejisinin Akyurt’un yetenekli gençleriyle yola devam etmek olduğunu açıkladı.

Belediye Başkanımız Hilal Ayık futbolculara hitaben yaptığı konuşmada “İlçemizin yetiştirdiği gençlerden oluşan takımımız A Takım ile yeniden sahalarda yer aldığı ilk sezonda Ankara 2’nci Amatör Futbol Ligi 2’nci grubu şampiyon olarak tamamladı. Antrenörlerimiz ve gençlerimizin büyük bir başarısı olduğu kanaatindeyim. Başarılı olacaklarına inandığımızdan, kendilerini ödüllendirmek için söz vermiştik. Bugün hediyelerini veriyoruz. İlçemizin adını Ankara’da duyurma adına da çok önemli bir görevleri olduğunu düşünüyorum. Alt yapı takımı olmak önemli. Çünkü küçük yaşta spora başladıklarında yeteneklerini daha iyi geliştirme fırsatları oluyor. Ayrıca kötü alışkanlıklardan uzak durma adına spor çok güçlü bir araç. Tüm ekibi, kulüp Başkanından futbolcusuna, malzemecisine kadar tebrik ediyor ve nice büyük başarılar kazanmalarını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Ankara Milletvekili, Devlet Eski Bakanı Prof. Emrullah İşler sporcularla sohbette başarılarının devamını diledi ve tebrik etti. İşler “Akyurt’tan başarılı sporcular yetişiyor. Sporun çeşitli dallarıyla ilgilenmekte fayda var. Özellikle yüzme ve diğer sporlarda da başarılı olacağınızı düşünüyorum. Gelişmiş ülkelerde yüzme çok küçük yaşlarda başlanan sporlardan. Ülkemizde de yaygınlaştırmamız lazım. Bu eksikliği ortadan kaldırmak ve Akyurt’a bir yüzme havuzu kazandırmak için desteğimizi veririz.” diye konuştu.

Hediyelerin verilmesinin ardından Belediye Başkanımız Hilal Ayık, Ankara Milletvekili Emrullah İşler ve Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

WhatsApp Destek Hattı