logo

Aselsan Camii’nin Temeli Atıldı

Akyurt Müftülüğü ve Belediyemizin destekleriyle, ilçemizde yerleşkesi bulunan savunma sanayii kuruluşu ASELSAN’ın girişimleriyle ASELSAN Cami temel atma töreni yapıldı.

İlçemizdeki ASELSAN tesislerinin karşısında yer alan arazideki temel atma törenine Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Akyurt’un eski ve yeni belediye başkanları Gültekin Ayantaş ve Hilal Ayık ile ASELSAN CEO’su Haluk Görgün ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunarak dua edilmesinin ardından törende konuşma yapan Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün “Yönetim kurulumuzda, Akyurt’taki ve diğer yerleşkelerimize olduğu gibi Cuma ve vakit namazlarının kılınacağı, çevremizdeki fabrikalar içinde ihtiyaç olan cami yapılması konusu sürekli tartışılırdı. En uygununu en hızlı şekilde yapabilmek adına karar alıp, ilgili süreçleri tamamlayarak bugün temel atma töreninde mübarek üç aylar içinde bir araya geldik. Caminin yapılabilmesi yolunda emeği geçen Belediye Başkanımız ve müftümüz bizlere kendilerine ait olan bu araziyi tahsis ederek en hızlı çözümü sundular. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Akyurt Belediyesinin eski başkanı Gültekin Ayantaş ise konuşmasında “Bizler planlama yaparken bölgemizin ihtiyaçlarını da düşünerek bu bölgede bir cami alanı planlamıştık. Aselsan’ın hem üst yönetiminden hem de diğer yetkililerden arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, burada ortaya çıkan cami ihtiyacında çok hızlı bir şekilde inşaat safhasına geldik. Aselsan’ın en üst yöneticisinden, en altta çalışanlarına kadar herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanımız Hilal Ayık cami hakkında “Bugün Aselsan camimizin temel atma töreninde bir araya geldik. Emeği geçen belediye başkanımıza, ASELSAN yönetim kurulu başkanımıza, sayın müftümüze teşekkür ediyorum. Süreci bugüne kadar onlar devam ettirdiler. Bundan sonra da Akyurt Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” Diye konuştu.

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir’in konuşması ise şu şekilde oldu “Böylesine güzel bir sebepten dolayı burada olmaktan çok mutluyum. Savunma sanayimizin gözde kuruluşu Aselsan’ın çalışanları ile gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yaptıkları işler yanında, yapacakları işlerde en önemli unsurun moral, motivasyon ve milli manevi değerlere bağlılık konusundaki hassasiyetleri, yapacakları işlerde, alacakları maaşın çok daha üzerinde, milli hedefe odaklanmışlık ve adanmışlık isteyen, manevi değerlere bağlılık isteyen bir çabadır. Bu bağlamda çalışanlarımızın ve çevremizde bulunan tüm üretim tesislerinin kullanımına açık, büyük ve güzel bir cami için ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kararda emeği geçen, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş’ın duasıyla kurban kesilerek caminin temeli atıldı.

WhatsApp Destek Hattı