logo

Altınköy’de Akyurt Günleri

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın daveti üzerine hafta boyunca Altınköy Açık Hava Müzesi’nde açık olacak Akyurt Belediyesi ve S.S. Akyurt Hamarat Eller Kadın Kooperatifi standı Belediye Başkanımız Hilal Ayık ve Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı tarafından açıldı.


Başkanımız Hilal Ayık standın açılmasının ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Akyurt Belediyesi olarak Altındağ’da bu güzel alanda kurulmuş Altınköy’de yer almaktan oldukça memnunuz. Akyurt’umuzun unutulmaz kültür hazinelerinin ve kendine has tarımsal ürünlerinin yaşatılması ve Ankaralılara aktarılması için burası güzel bir platform. Özellikle Ankara Armudu, Akyurtlu kadınlarımızın yaptığı köy somunu, kışlık konserveler ve yeni kurduğumuz S.S. Akyurt Hamarat Eller Kadın Kooperatifi üyelerimizin ürettiği biber, domates ve patlıcan kurusu, kendi yetiştirdikleri fasulye, biber, domates gibi tarımsal ürünlerimiz ile yorgancılık, 5 şişle örülen yün çorap gibi el emeği işleri Pazar gününe kadar burada sergileyeceğiz. Tüm Ankaralıları Akyurt’un bu tarih kokan kültürü ve lezzetlerini tanımaya davet ediyorum. Asım Balcı Başkanımıza da Akyurt’u burada tanıtmamızda verdiği destek için şükranlarımı sunuyorum.”

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ise her hafta Ankara’nın bir ilçesinin tanıtımının yapılması amacıyla Altınköy’deki stantlarda ilçeleri ağırladıklarını, bu hafta ise alanı Akyurt’un güzelliklerini göstermek için yer ayırdıklarını belirtti.WhatsApp Destek Hattı