logo

Akyurt’a İtfaiye Noktası Kazandırıyoruz

Akyurt’un merkezinde eksikliği hissedilen ve vatandaşlar tarafından sık sık gündeme getirilen itfaiye hizmet noktası için Akyurt Belediye Başkanımız Hilal Ayık’ın girişimleri sonuç verdi.

Başkanımız Hilal Ayık, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Salih Kurumlu ve Müdahale Şube Müdürü Tarık Laçin ile  Belediyemizde bir araya gelerek, yapılacak inşaat hakkında görüştü.

Başkanımız Hilal Ayık Yıldırım Mahallesinde yer alan 860 ada, 1 numaralı parseldeki araziye itfaiye hizmet binası yapılacağını söyledi. Başkanımız Hilal Ayık “İlçemizde çok sayıda yangın vakası görülmüyor ancak Allah korusun, yangınlarda zamanla yarışılıyor. Hem kendi gözlemlerimiz hem de Akyurtluların istekleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ile bazı görüşmeler yaptık. Bazı şartları oluşturarak, Akyurt Belediyesi mülkiyetinde bulundan Yıldırım Mahallemizdeki arazi üzerine itfaiye hizmet binası yapılması için mutabakata vardık. İhale ve inşaatı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçekleştirilecek projenin ihalesi 23 Eylül 2020 tarihinde yapılacak. İhale ilanı yayımlanmış durumdadır. Akyurt için yapılacak her güzel hizmetin yanında durduğumuzu gösterdik. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

WhatsApp Destek Hattı