logo

Hilal Ayık’tan Gençlere: “kitap Arkadaşı Olalım”

Belediyemizin Akyurt Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Çanakkale gezisi ödüllü 4’üncü kitap okuma yarışması sonuçlandı.

Yarışmanın asıl amacı çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak iken, Çanakkale’ye gidebilmenin koşulu olması sebebiyle öğrenciler için cazip hale getiriliyor.

Necip Fazıl Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Belediye Başkanımız Hilal Ayık, Başkan Yardımcımız Hüseyin Demirel, Başkan Vekilimiz Resul Can, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Salih Emanet, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanımız Hilal Ayık ödül töreninde yaptığı konuşmada “Akyurt okuyor yarışması Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız en kıymetli çalışmalardan bir tanesidir. Bundaki esas amacımız gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bunun neticesinde de ödül olarak sunulan şey Çanakkale gezisi. Yani ecdadın yattığı yeri gidip ziyaret edecekler. Milli ve manevi değerlerimize sahip gençler yetişsin istiyoruz. Bu şekilde iki taraftan da kazanıyorlar. Hem kitaplarını okuyorlar, hem de gidip, tarihin yazıldığı yeri görme imkanına sahip oluyorlar. Bizler de bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyduk. Emeği geçen kıymetli hocalarımızdan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüzden, katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genç kardeşlerime de kitapları okudukları için ayrıca ve özellikle teşekkür ediyorum. Ben de kitap okumayı seven bir ablaları olarak kendilerine şöyle bir teklifte bulunmak istiyorum. Kitap arkadaşı olabiliriz. Sevdiğiniz kitapları getirin, ben de size sevdiğim kitaplardan vereyim. Bu alışkanlığı birlikte kazanalım. Ödül alacak arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu yarışmaların kaybedeni olmaz. O kitapları okuyarak hepiniz kazandınız. Emekleriniz için ayrıca sizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TOKİ Ortaokulu öğrencilerinin ödül törenindeki konser performansı da salondan büyük alkış aldı.

İlkokul kategorisinde sırasıyla Özge Geçili, Maksude Konakman ve İrem Sıla 1, 2 ve 3’üncü sırayı aldılar. Ortaokul kategorisinde birinci Büşra Ak, ikinci Sıla Taşdelen, üçüncü Sema Alıç olurken, lise kategorisinde Vehrinur Gencer birinci, Damla Akçay ikinci, Ayşenur Yeğen üçüncü oldu. Lise kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri olan Cumhuriyet altını, yarım altın ve çeyrek altını Belediye Başkanımız Hilal Ayık verirken, diğer kategorilerde ödülleri Başkan Yardımcımız Hüseyin Demirel ve Başkan Vekilimiz Resul Can verdi.

Başkanımız Hilal Ayık törenin ardından öğrencilerle uzun uzun sohbet etti ve fuaye alanında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin resim sergisini açarak eserleri inceledi.

WhatsApp Destek Hattı