logo

Eren Bülbül’ü Anlatan Film Akyurt’ta

EREN BÜLBÜL’Ü ANLATAN FİLM AKYURT’TA

Akyurt Belediyesi, Trabzon’un Maçka ilçesinde 2017 yılında teröristlerce şehit edilen Jandarma Astsubay Ferhat Gedik ve Eren Bülbül’ün hayatını konu alan Kesişme: İyi Ki Varsın Eren filmini Akyurt’ta öğrencilerle buluşturdu.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonunda 2 hafta süren sinema gösterimine AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, Akyurt Kaymakamı Metin Selçuk, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Aytekin Gürer, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ve AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Murat Yıldırım da katıldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, film gösterimi etkinliğiyle ilgili açıklamasında “Akyurt Belediye Başkanımız Hilal Ayık gençler için gereken her şeyi yapıyor. Eren Bülbül ve Ferhat Komutanımızın hayatını anlatan bu filmin gençlerle buluşturulması, gençlerimizin vatan sevgisini anlaması ve yaşaması açısından önemlidir. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Başkan Hilal Ayık ise etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi “Cesaretin, vatanseverliğin yaşının olmadığını Eren Bülbül 2017 yılında, gencecik yaşında bize gösterdi. Zorluklar içinde büyümüş bir evladımızın, askerimizle birlikte hainlere karşı verdiği mücadelede şehit edilene kadar yaşadıklarının anlatıldığı filmi öğrencilerimizle buluşturduk. Bizler de öğrencilerimizle birlikte filmi izleyip duygulandık. 2 hafta boyunca 4 bin 300 öğrencimizi filmi izledi. Akyurt için önemli bir rakam bu. Öğrencilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Filmin son gösterim gününde Ankara Milletvekilimiz Arife Polat Düzgün, Kaymakamımız Metin Selçuk, şehit yakınlarımız, gazilerimiz, idari amirler ve kamu çalışanlarıyla da filmimizi izledik. Kadınlar Günü’ne özel olarak kadınlarımız için de bir gösterim planlıyoruz. Etkinliğimize katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.”

WhatsApp Destek Hattı