logo

Akyurt’ta Arsa Rayiçleri Yükselmedi

Akyurt’un merkez ve mahallelerindeki imarlı arsaların 2022 yılı rayiç bedellerini belirlemek üzere Akyurt Belediyesinde komisyon toplantısı düzenlendi.

Toplantıya komisyonda yer alan Akyurt Belediye Başkanımız Hilal Ayık, Akyurt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü, Akyurt Mal Müdürü, Tapu Müdürü, Gelir Uzmanı ve 26 mahallenin muhtarı katıldı.

Belediye Başkanımız Hilal Ayık toplantıda yaptığı konuşmada “Bir yıldan fazla bir süredir ülkemizi ve dünyayı olumsuz etkileyen Koronavirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Akyurt Belediyesi olarak bu süreçte Akyurt’ta yaşayan herkese yardımcı olmaya çalıştık. Hizmetlerimiz sağlık, hijyen, maske ve temizlik üzerine yoğunlaştı. Bunun yanında diğer zaruri hizmetlerimizi de yerine getirdik. Bugünkü toplantımızın konusu olan 2022 yılı imarlı arsa rayiç bedellerinde, muhtarlarımızın beklentilerinin de farkında olarak herhangi bir artış yapmayı düşünmüyoruz. Bu teklifimizi de böylece komisyona iletmiş olalım. Vatandaşlarımızın taleplerinin de bu yönde olacağını muhtarlarımız aracılığıyla görmüş olduk. Akyurtlular için gelirlerimizden bir miktar daha feragat etmek, salgın hastalık ve kısıtlamalar sürecini bir nebze olsun rahat atlatabilmemize yardımcı olacaktır. Toplantıda alınan kararların tüm mükelleflerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Beklendiği gibi toplantı sonunda alınan kararda ilçedeki tüm imarlı arsaların 2022 yılındaki rayiç bedelleri aynı kaldı. Böylece vergilendirmede herhangi bir artışa gidilmeyecek.

WhatsApp Destek Hattı