24 Mayıs 2018

“OYUNLARI BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, ilçemizdeki tüm esnaflar için iftar yemeği düzenledi.

Geleneksel hale gelen iftar yemeğine Başkan Ayantaş’ın yanı sıra Ak Parti Ankara Milletvekili Adayı Orhan Yeğin, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener, Belediye Meclis Üyeleri, Akyurt İlçe Emniyet Müdürü ve Akyurt Müftüsü katıldı.

Yaklaşık bin 200 kişinin katıldığı iftar yemeğinde davetlilere hitap eden Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş “Osmanlı’nın son dönemine bakıldığında oynanan oyunların bugün de oynandığını görmekteyiz. Sultan Abdülhamit Han’ın tahttan indirilmesinin ardından Osmanlı’nın da düşürüldüğünü görüyoruz. Ne kadar oyun kurarlarsa kursunlar onlara fırsat vermeyeceğiz. Aynı oyunu Rusya’da Putin’i düşürmek için yaptılar. Putin’in oyu yüzde 60 iken, seçimlerde yüzde 74’e çıktı. Biz de bu oyuna izin vermeyeceğiz. 24 Haziran seçimlerinde her zaman olduğu gibi vatanımızın birliğini koruyacak şekilde hareket edeceğiz.” diye konuştu.

Ak Parti Ankara Milletvekili Adayı Orhan Yeğin ise konuşmasında “Türkiye’nin en önemli seçiminin bu seçim olduğu ifadelerine çokça şahit oluyoruz. Türkiye 15 Temmuz’u yaşadıktan sonra hiçbir iddiasından vazgeçmedi. O dönemlerde Doğu ve Güneydoğu’da çukurlar kazılıyordu. Suriye’den içeriye büyük bir göç vardı. Bunların üstüne 15 Temmuz yaşandı. Buna rağmen hiçbir iddiasından vazgeçmedi. Kimsesizlerin kimsesi olmaya devam etti, mültecilere kapılarını açtı, sofralarını bölüştü, istihdamını artırdı, ekonomisini büyüttü, yatırımlarını yapmaya devam etti. Böyle bir Türkiye’nin büyümesini, bölgesinde etkili olmasını elbette bu bölge üzerinde hesapları olanlar istemeyecekler. Son günlerde ekonomi üzerinde yapılan bütün oyunlara, Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlere, bu memleketin yarınları ne olur diye düşünenleri yok etmeye çalışanlara inat davamızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş’ın dua etmesinin ardından ilahi sanatçısı Hakan Çolak’ın verdiği konserle program sona erdi.

Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ