27 Kasım 2017

ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA

24 Kasım Öğretmenler Günü, Akyurt’ta Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programla kutlandı.

Kültür Merkezi Düğün Salonunda gerçekleşen programa Başkan Ayantaş’ın yanı sıra Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Başkan Yardımcılarımız, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, ilçemizdeki idari amirler ve görev yapan tüm öğretmenler katıldı.

Programda Kur’an-ı Kerim okundu, görevi başında şehit olan öğretmenler için dua edildi ve onların yaşamlarından kesitler perdeye aktarıldı.

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada “Değerli meslektaşlarım; Öğretmenlik mesleği para, pul için ya da ödüllendirilerek yapılacak bir meslek değil, gönülden yapılması gereken kutsal bir meslektir. Öğretmenler diğer meslek sahiplerinden daha fedakardır. Evinde bir iki tane çocuğuna zor bakan insan, okulda sayısız öğrenciyi idare ediyor. Özellikle velilerin daha bilinçli hale geldiği, bunu yaparken de öğretmenlerin işine müdahale etmeye başladığı bir dönemde öğretmenlik yapmanın zor olduğuna inanıyorum. 2004 yılından itibaren Akyurt Belediyesi olarak her kadememizle okullarımıza her türlü desteği verdik. Yeni okullar yapılmasında katkımız olmuştur. Önümüzde yeni yapılacak okullarımız da var. Hem okullarımızın fiziksel imkanlarını geliştirmek, hem de daha kaliteli bir eğitim için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Osman Altın ise konuşmasında “Gelişmiş bir toplumun mimarlarından olan sizleri, öğretmenlik mesleğini tam olarak kavrayabilmek için Cumhuriyetin kurulmasından bu yana geçen kısa bir süre içerisinde kat ettiğimiz mesafeye bakmak yeterli olacaktır. Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devletiyle destansı zaferler kazanmamıza rağmen yenik kabul edildik ve bu güzel vatan işgal edildi. 3 yıl süren Kurtuluş Savaşından sonra bu güzel vatanımızda yapacağımız en güzel şey eğitimle kat edeceğimiz mesafe olmuştur. Tevhid-i Tedrisat kanunu ile birlikte eğitimde birlik modeline geçilmiştir. Bu kanunun uygulanmasında en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir ancak yeterli öğretmenimiz de bulunmamaktadır. Cumhuriyetimizin en önemli inkılaplarından biri de Millet Mekteplerini devreye sokarak 7’den 70’e herkesin okuma yazma öğrenmesini sağlamak olmuş ve bu anlamda çağın gerektirdiği modern bilim ve fen konularında ilerlemiş bir meslek mensubu yetiştirme anlamında öğretmenlerimiz önemli görev üstlenmiştir. Coğrafyamızda savaşlar, yıkımlar görüyoruz. Gelişmiş batılı devletler aynı şeyi bizim ülkemizde de denemek istediler. Ancak sizlerin emekleriyle oluşturduğumuz Milli şuurumuz, son yaşadığımız 15 Temmuz’daki işgal girişiminde ortaya çıktı. İnşallah bu birliği koruyarak ileriye emin adımlarla yürüyeceğiz.” sözlerine yer verdi.

Öğretmenlik mesleğine yeni atanan öğretmenler ant içerek görevlerine başlarken, emekli olan öğretmenlere ise onur belgeleri Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan tarafından verildi. Program, Ankara Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Mustafa Özcan yönetimindeki öğretmenler korosunun seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle sona erdi.

Share
1444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ