17 Eylül 2014

MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemizde yıllardır devam eden geleneksel sünnet şöleni bu yıl bambaşka bir atmosferde gerçekleşti.2014 Sünnet Şöleni

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, her yıl olduğu gibi İlçemizdeki dar gelirli ailelerden, çocuklarını sünnet ettirmek için kayıt aldı. Bu yıl 84 çocuğumuz, ilk kez Akyurt Devlet Hastanesi’nde alanında uzman doktorlar tarafından sünnet edildi. Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, çocuklar sünnet olurken de yanlarında bulunarak desteğini gösterdi. Hastane Başhekimi Doktor Dilek Dülger ve hastane müdürü Mümtaz Şimşek de bu süreçte çocukların ve ailelerinin yanında oldular.

sunnet20014-2

Çocuklar için sünnet düğünü de unutulmadı. Belediyemizin Kültür Merkezi’ndeki düğün salonu, bu kez onlar için doldu. Erkekliğe ilk adımı atan çocuklar, oyun havalarıyla birlikte unutulmaz bir gün yaşadılar.

sunnet20014-3

Sünnet düğününe Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, eşi Şenay Ayantaş ile katılırken, Belediyemizin birim müdürleri, meclis üyeleri, Ak Parti Akyurt teşkilatı, Akyurt Devlet Hastanesi Başhekimi Dilek Dülger ve hastane müdürü Mümtaz Şimşek de salonda yerlerini aldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan bu güzel sünnet düğününde konuşan Başkan Ayantaş “Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenimizi bu yıl 84 çocuğumuzu sünnet ettirerek bitirdik. İlk kez Akyurt Devlet Hastanemizde sünnet gerçekleştirildi. Bu aşamada bizlere destek veren Başhekimimize ve Hastane müdürümüze teşekkür ediyorum. Allah çocuklarımıza damatlıklarını nasip etsin, kendilerine ve ailelerine geçmiş olsun diyorum. Bu iş aslında çok önemli bir hizmet işidir, bunu her yıl devam ettireceğiz. Son yıllarda yıldız gibi parlayan İlçemize önümüzdeki dönemde de yeni projeler kazandırarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Tekrar tüm ailelere teşekkür ederken, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” şeklinde konuştu.

sunnet20014-4

Ardından Belediyemizin halk oyunları ekibi iki farklı yöreye ait halk oyununu sergiledi ve büyük alkış aldı.

sunnet20014-5

Düğün pastasını tüm misafirlerle birlikte kesen Ayantaş, sünnet olan tüm çocuklara Belediyemizin hediyesi olan bisiklet ve futbol toplarını da kendisi teslim etti.

sunnet20014-6

 

Share
2031 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ