13 Mart 2018

MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERLE ANILDI

İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97’nci yılında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy, Akyurt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Belediyemizin birlikte düzenlediği programla anıldı.

Necip Fazıl Konferans Salonunda düzenlenen anma programına Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Akyurt’ta görev yapan idari amirler, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Akyurt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mahsuni Yalçın’ın konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı video gösterimi, Akif’in şiirleri ve “Akyurt İstiklal Marşı’nı Okuyor” etkinliği ile devam eden anma programı, öğrencilerin komando yemini ile Afrin’deki Mehmetçik’e selam göndermesinin ardından şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Öğrencilere ödüllerini Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan verdi. Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş yaptığı konuşmada şunları söyledi “Yeni nesil gençler yabancı sanatçılara, yabancı sporculara çok hayranlık besliyor. Onlardan bize hayır gelmez ancak onlar gibi disiplinli olabiliyorsak, başarıyı yakalarız. Akif’i bir cümlesi ile anlamaya çalışalım. Batılı devletler ve milletler için “Onların işi var, bizim dinimiz gibi, bizim işimiz var, onların dini gibi.” Diyor. Çalışkanlığımız da dinimiz gibi olduğu gün hedeflediğimiz yere vardığımız gün olacaktır.”

Share
895 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ