10 Mayıs 2018

KURSİYERLERİN SERGİ HEYECANI

Akyurt Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri 2017-2018 dönemini defile, konser ve sergi ile kapattı.

Akyurt Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Kaymakam Osman Altın ile birlikte Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, eşi Şenay Ayantaş, Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Şener ve Meclis Üyemiz Ertekin Şan da yer aldı.

Akyurt Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş “Halk Eğitim Merkezi yeni binasıyla Akyurt’un gözde kurumlarından bir tanesi oldu. İnsan hayatının en önemli unsurlarından bir tanesi olan eğitimin her yaştan insana ulaşmasını sağlayan bir kurumun içerisindeyiz. Halk Eğitim Merkezi insanımızın gelişmesinde, yetişmesinde, meslek sahibi olmasında, ticarethane açmasında, insanların olgunlaşmasında önemli bir yer tutar. Hazırlanan sergide ne kadar güzel eserlerin üretildiğini birlikte göreceğiz. Farklı meslek gruplarına ait sergilerin ticarete dönüşeceğini göreceğiz. İmkansızlıkların ortadan kalktığı, gelişen, Ankara’da en fazla söz edilen ilçelerden bir tanesiyiz. Eğitime olan desteğimiz Halk Eğitim Merkezimizde de devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından program, kursiyerlerin yaptığı elbise ve gelinlik defilesi ile Akyurt Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri ile devam etti. Konserin ardından Kaymakam Osman Altın, Başkan Ayantaş ve beraberindekiler serginin açılışını yaparak el emeği tabloları inceledi.

Share
781 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ