27 Şubat 2018

KUDÜS’TEN AFRİN’E KARDEŞLİK RUHU

Belediyemiz tarafından Kudüs’te yaşayan Müslümanlar ve Afrin’de savaşan kahraman Mehmetçik için destek programı düzenlendi.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonunda düzenlenen programda ilahiyatçı – yazar Ömer Döngeloğlu konuşmacı olarak yer aldı. Belediye Başkan Yardımcımız Ayna Yüceer Can ve Ak Parti Akyurt ilçe Başkanı Kadir Gürbüz de programa katılanlar arasındaydı. Ayrıca Belediyemiz tarafından salonu dolduran 500 Akyurtlu’ya şanlı Türk Bayrağı hediye edildi.

Ömer Döngeloğlu Kudüs’ün Müslümanlar için önemini anlatarak başladığı konuşmasında ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma vaktinin geldiğini söylemesinin ardında, 20 yıl sonra İstanbul’u Bizans başkenti ilan etme düşüncesinin olduğunu söyledi. Afrin’de terör yuvalarını yıkan Mehmetçik için ise Döngeloğlu şu ifadeleri kullandı “Bizim askerimiz oraya girdi diye batı ülkeleri rahatsız oluyor. Çünkü karşılarında artık o alışılmış Türkler yok. Batının her istediğinin yapıldığı dönem sona erdi. Korktukları Fatih’in gerçek torunları karşılarına çıktı. Sosyal medya, televizyon gibi bir Milleti körelten oyuncaklarla Müslümanları dinin gereklerini yapmaktan uzaklaştırmış olsalar da şu vatan sevgimize hiçbir şey yapamadılar. Kudüs ne kadar kutsal ise, Müslüman askerin ayak bastığı, kan döktüğü Afrin de o kadar kutsaldır.” Ömer Döngeloğlu konuşmasının ardından ülkemiz ve askerimiz için dua etti.

Programın sonunda Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Ömer Döngeloğlu’na etkileyici konuşmasının ardından teşekkür etti. Başkan Ayantaş “Ömer hocamız her zaman olduğu gibi içindeki derin duyguları bize en güzel şekilde aktardı. Bizi manen doldurdu. Sık sık kendisi ile Akyurtluları bir araya getiriyoruz. İnşallah daha başka programlarda da bir arada oluruz. Bugün böyle bir amaç için salonumuzu dolduran siz hemşehrilerimize de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Share
683 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ