11 Aralık 2017

KALABA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Kalaba mahallesinde ilçemizin tüm idari kurumlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve birçok öğrencinin bir araya geldiği fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Fidan dikme törenine Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, Ankara Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Acar, Ankara Orman İşletme Müdürü İsmail Poyraz, Çubuk Orman İşletme Şefi Adil Gediz, Ankara Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Serkan Oğuz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Kalaba mahalle muhtarı Veyis Türkcan, ilçemizdeki idari amirler, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Katılımcılara bilgi veren Ankara Orman İşletme Müdürü İsmail Poyraz, bir yıl içinde 190 hektarlık alana 5 bin ceviz, 5 bin badem, 45 bin sedir ve 40 bin adet karaçam olmak üzere 95 bin fidan dikeceklerini söyledi.

CEVİZ VE BADEMLER GELİR GETİRECEK

Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından meydana getirilen, 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman projesini gerçekleştirdiklerini belirtti. Kodalak “Buradaki badem ve cevizler de Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanyanın tezahürü. 3 yıl boyunca bakımını biz yapacağız ve köylüye teslim edeceğiz. Böylece köylüler bu ağaçlardan gelir elde edebilecek.” dedi.

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş etkinlikte yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Ülkemizde ormanların bölgelere göre dağılımında İç Anadolu Bölgesi sonlarda. Özellikle Ankara’nın bu bölgesinde böyle bir çalışmayla fark oluşturan Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Belediye olarak biz de her yıl binlerce fidanı toprağa dikerek ilçemizin gelecek kuşaklar için yaşanılır halde kalmasını amaçlıyoruz. Tüm etkinliklerde yer alarak fidan dikmenin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Share
797 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ