10 Ekim 2018

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, AKYURT’TA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfiye Selva Çam, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Ankara Valisi Ercan Topaca, Akyurt Kaymakamı Osman Altın, ve Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Akyurt’ta yapımı devam eden Polis Meslek Yüksekokulu ve Göç İdaresi Başkanlığı Geri Gönderme Merkezi inşaatlarında incelemelerde bulundu.

100 bin metrekare inşaat sahasına sahip binayı gezen İçişleri Bakanı Soylu polis okulu inşaatıyla ilgili olarak “Önemli bir ihtiyacımızı karşılayacak bu binamızda Jandarma Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Teşkilatımızın eğitim birimleri birlikte yer alacak. 2 bin öğrenci kapasitesiyle Türkiye’deki en büyük polis okulu olma özelliğine sahip çok güzel bir bina olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Türkiye’deki Geri Gönderme Merkezi binalarının hepsinin modern yapıda olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu Akyurt’taki 500 kişinin kalacağı binanın 2019 yılı Ocak ayında tamamlanacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve Ankara Valisi Ercan Topaca incelemenin ardından Akyurt Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

Share
1332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ