09 Şubat 2016

HALİL ŞIVGIN’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın, Tatlar Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Lütfi Tunca ve beraberindekilerle birlikte Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ı ziyaret etti.

YSN_5719

Ankara Evi’nde gerçekleşen ziyarette Halil Şıvgın Başkan Ayantaş’a bakanlık yaptığı dönemde Akyurtlularla olan anılarını ve Akyurt’un ilçe olma sürecini anlattı.

YSN_5721

Şıvgın daha sonra Tatlar Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Lütfi Tunca ile birlikte, 4’üncü dönem Ankara Milletvekili Muslihattin Tunca’nın adının Akyurt’ta bir caddeye verilerek yaşatılması sebebiyle Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’a bir teşekkür plaketi verdi.

YSN_5730

Başkan Ayantaş ise misafirlerine hitaben “Muslihattin Tunca ismi Akyurt için semboldür. Tatlar köyünden Akyurt’a gelmiş ve vefat edene kadar burada yaşamıştır. Kurtuluş mücadelesinde imzası olan isimlerdendir. Sizin için olduğu kadar bizim için de önemli bir isimdir. Ayrıca Sayın Bakanımızın Akyurt’un ilçe olma sürecindeki çabalarını tekrar anımsadık. Bu nazik ziyaretinizden dolayı size teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

YSN_5737

Share
1920 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ