09 Aralık 2016

GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

Belediyemizin KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ile yaptığı anlaşma neticesinde başlatılan girişimcilik kurslarını tamamlayan girişimci adayları sertifikalarını aldı.

30 kişilik 13 gruba eğitimleri Akyurt’ta verilirken, kurslara Ankara’nın tüm ilçelerinden katılım gerçekleşti.

ysn_1012

Sertifika törenine Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer de katıldı.

ysn_1016

Recep Biçer törende yaptığı konuşmada “Küçük ve orta ölçekli işletme denildiği zaman genellikle akla yalnızca küçük işletmeler gelir. Ancak bizim destek verdiğimiz işletmeler, Türkiye genelince üretim yapan işletmelerin yüzde 98’ini oluşturuyor. Verdiğimiz eğitimler sonucunda işletme kuran girişimcilere 50 bin Türk Lirası’na kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar da faizsiz geri ödemeli kredi imkanı sağlanıyor. İşletmeler kendini geliştirerek ihracat kapasitesine sahip olacak kadar büyüyebiliyor. Bizler destek vermeye hazırız. Yeter ki sizler almak için hazır olun.” dedi.

ysn_1028

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise konuşmasında “KOSGEB’in girişimciyi desteklemek amacıyla verdiği 50 bin TL ve 100 bin TL gibi rakamları duyunca göreve geldiğimiz yıl eski başkanımız ve yönetiminin belediyemizi bize 100 bin TL ile bıraktığını söylediği aklıma geldi. Bu paranın ne kadar büyük olduğunu göstermek amacıyla bunu söylüyorum. Biz Akyurt Belediyesi olarak 100 bin TL ile başladık. Bugün çok şükür ki milyonlarla ifade edilen bir bütçeye sahibiz ve büyük projelere imza atar hale geldik. Özellikle Akyurt dışından, Ankara’nın diğer ilçelerinden buraya gelerek kursa katılanların çoğunlukta olduğunu duyduğumda çok mutlu oldum. Çünkü biz diğerlerine göre daha küçük bir ilçeyiz. Ama burada kurs açarak katkı sağladık. Ülkemizin içinden geçtiği zorlu dönemde KOSGEB’in bu imkanı sağlamasından dolayı Başkan Recep Bey’e ve devletimize, hükümetimize teşekkür ediyorum. İnşallah ileride işletmelerinizin açılışlarında da birlikte oluruz.” diye konuştu.

Kursiyerlere sertifikalarını Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Başkan Yardımcımız Ayla Can ve KOSGEB OSTİM Merkez Müdürü Köksal Özen verdi.

ysn_1065

ysn_1096

Share
2233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ