07 Haziran 2017

GENÇLERİ MADDE KULLANIMINDAN KORUMA KONFERANSI DÜZENLENDİ

Akyurt Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akyurt’ta “Madde Kullanım Bozukluğunda Genel Yaklaşım” adlı konferansı düzenlendi.

YSN_0457

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki konferansa Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü, Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü de katıldı.

YSN_0462

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş konferansın açılışında yaptığı konuşmada “Özellikle son yıllarda toplumumuzun en zorlandığı konu madde kullanımıdır. Her geçen gün madde kullanmaya başlama yaşının daha da aşağılara indiği bir dönemde bunun mücadelesi, her bir çocuğun ailesiyle, okuluyla kendisiyle ve el birliğiyle çözülecek bir konu. Maalesef toplumumuzun değer yargıları her geçen gün çok daha kötü duruma doğru gidiyor. Gençlerin rol model olarak gördüğü insanların birçoğu uyuşturucu kullanıyor. Göz önünde bulunan ünlüler düzelmediği sürece, gençlerimizi uyuşturucudan kurtarma şansımız azalıyor. Biz Akyurt Belediyesi olarak Belediye Meclisimizde almış olduğumuz karar uyarınca ilçemizdeki madde bağımlısı gençlerin tedavi masraflarının Belediyemiz tarafından karşılanmasını sağladık. Bugüne kadar 5 gencimizi de bu illetten kurtardık. Devletimizin de bu umutsuz gidişe karşı daha etkin önlemler alması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ufuk Üniversitesi Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Yard. Doç Dr. Ahmet Gül konferansta çocukların ve gençlerin uyuşturucu madde kullanımında en çok çevreden etkilendiklerini, mevcut çevrenin değiştirilerek madde bağımlılığının azaltılabileceğini ve dış görünüşüyle bazı insanların madde bağımlısı olduğunun anlaşılabileceğini anlattı.

YSN_0466

Share
3694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ