13 Haziran 2017

ENGELSİZ YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın birlikte yürüttüğü, Belediyemizin de desteğiyle gerçekleştirilen “Akyurt’ta Engelsiz Yaşamın Teşviki” projesi tamamlandı.

Proje kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerin el emeklerinden oluşan sergi, Kültür Merkezi’nde açıldı.

YSN_1039

Serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, AKSİAD Başkanı Ali Tekin çelik ve AKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Latif Latifoğlu birlikte kesti.

Sergide ahşap boyama ve işleme, kumaş boyama ve işleme ürünleri sergileniyor. Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş projeyi “AKSİAD ve Ankara Kalkınma Ajansı ile birlikte geçtiğimiz yıl başlattığımız proje kapsamında engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmak, kendilerine güvenen, hayata daha sıkı bağlanan bireyler haline gelmeleri için kurslar düzenlendi. Bugün de bir yıllık emeğin sonucunda burada sergilenen güzel eserleri görüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle değerlendirdi.

AKSİAD Başkanı Ali Tekin çelik ise Akyurt’ta üretim yapan, Akyurt’a değer katan sanayicilerin yalnızca iş hayatında değil, sosyal hayatta da bu ülkeye hizmet etmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle sosyal projelere imza attıklarını belirten Ali Tekin Çelik, engellilerin kendilerine yeten bireyler olmalarının farkına varmaları açısından bu tür projelerin önemli olduğunu vurguladı.

YSN_1051

Serginin gezilmesinin ardından kursiyerlere sertifikalarını Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, AKSİAD Başkanı Ali Tekin çelik ve AKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Latif Latifoğlu verdi.

YSN_1101

YSN_1143

Share
3923 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ