27 Kasım 2018

“EN ÖNEMLİ MESLEK ÖĞRETMENLİKTİR”

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemiz tarafından Öğretmenler Günü programı düzenlendi.

Programa Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Akyurt’ta görev yapan öğretmenler katıldı.

Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nuray Seylan ve İlçe Milli Eğitim müdürü Burhan Aycan’ın konuşmalarının ardından Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş öğretmenlere hitap etti.

Ayantaş’ın konuşmasından satır başları ise şunlar: “Ben de içinizden biri olarak 15 yıl önce öğretmenlik görevimden istifa ederek Belediye Başkanlığına aday oldum. 15 yıldır da sizlerle beraber çalışıp büyüttüğümüz ve geliştirdiğimiz Akyurt’ta çok emek sarf ettik.”

“İlk yıllarımızda öğretmen arkadaşlarımızın birçoğu Ankara’nın merkezinden gelip gidiyorlardı. Allah’a şükürler olsun ki bugün öğretmenlerimizin yüzde 70’e yakın kısmı artık Akyurt’ta oturuyor. Bu bizim ilçemiz için sevindirici bir durum. Diğer ilçelere baktığımızda bize benzeyen bir tek Kahramankazan var. Onun dışındaki ilçelerde hep geliş gidiş yapan öğretmen arkadaşları görüyoruz. Bu da şunu gösteriyor: Ankara merkezdeki hangi hizmet varsa Akyurt ilçemizde de o hizmet var.”

“Bugün, 24 Kasım’da öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğunu gösterme adına başöğretmen Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu bir gündür. Öğretmenliğin, her dönemde ülkemizin en önemli mesleği olduğunu görmekteyiz. Özellikle Türkiye’nin kurtuluşu, büyümesi, gelişmesi sizlerin aydınlatacağı yoldan yürüyen öğrencilerimizle olacaktır. Öğretmenlerin eksiklikleri, yorgunlukları, ihtiyaçları muhakkak olmuştur. Son dönemde özellikle görevde olan Milli Eğitim Bakanımız ile birlikte öğretmenlere yeni ufukların açılacağını ve öğretmenlik mesleğinin yeniden çok önemli bir meslek olduğunu vurgulama adına çalışmalara başlandığını görüyoruz.”

Göreve geldiğimiz yıllarda 80 derslik sayısına sahip bir Akyurt vardı. Okul çeşitliliği de düşüktü. Bugün çeşitli alanlarda eğitim veren, 350’ye yakın dersliğin olduğu ve önümüzdeki yıllarda da ilave gelecek dersliklerle Akyurt’taki sınıf başına düşen öğrenci sayısını çok daha aşağılara düşüreceğiz. Akyurt Belediyesi olarak bugüne kadar eğitime birçok destek verdik. Bundan sonra da devam edeceğiz. Bahçelerin düzenlenmesi, banklar, kamelyalar, temizlik malzemesi, boya gibi fiziksel imkanları iyileştirici her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi olan, terör mağduru olan öğretmenlerimize acil şifalar diliyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Programda Akyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Fikret Yalçınkaya Kur’an-ı Kerim okudu ve dua edildi. Ardından öğretmenlik görevine başlayan genç öğretmenlerin öğretmenlik yemini yapıldı.

Akyurt Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, Şef Mustafa Özcan yönetiminde öğretmenler için konser verdi.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ