17 Ağustos 2017

EKONOMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Akyurt Kaymakamlığı ve Belediyemiz tarafından Ekonomi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Ankara Evi Meclis Toplantı Salonundaki toplantıya Akyurt’ta gıda, inşaat, emlak, tekstil ve beyaz eşya gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalardan 14 temsilci katıldı.

YSN_5655

Akyurt Kaymakamı Osman Altın sektörlerle ilgili ekonomik durumun konuşulduğu toplantıda esnafın sıkıntılarını not alarak “Gördüğüm kadarıyla Akyurt’un gelişmesinde en büyük etken imar ve emlak alanının genişlemesi. Bu konuda da Belediyemizin çalışmalarını takdir ediyoruz. Sorunların bir noktadan idare edilmesi için Akyurt’ta, her alandan esnafın kayıt olabileceği bir esnaf odası kurulması konusunda çalışma yapacağız. Ayrıca Türkiye genelinde vergi ödeme konusunda hassas değiliz. Bu konuda daha duyarlı olmalıyız. İlçemizde görev yapan resmi kurum çalışanlarının da yaklaşık yarısı burada ikamet etmiyor. Bunun daha kabul edilebilir bir düzeye gelmesiyle ekonomik alanda farklı bir noktaya gelineceğini düşünüyorum.” Dedi.

YSN_5664

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise konuşmasında şunları söyledi “Esnafımızın çevre konusunda koyduğumuz kurallara uyması gerekiyor. Her hafta yeni bir dükkan açılışına gidiyoruz. Belli bir seviyeye geldik ki işletmelerin sayısı çoğaldı. Ankara dışından vatandaşlar Kırkkız Rekreasyon Alanı’na akın ediyor. Hafta içi ve hafta sonları dolup taşıyor. Bunun da ekonomiye katkısı olacaktır. Ankara’nın çevre ilçelerinden hiç birinde olmayan bir parkımız var. Toplantılar devam ettikçe daha farklı şartları konuşuyor olacağız. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum.”

YSN_5676

Share
3449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ