26 Mart 2015

DÖNMEYİ DÜŞÜNMEYENLERİN HİKÂYESİ

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı nedeniyle birçok etkinliğe imza atan Belediyemiz, bu kez tiyatro oyunu ile Çanakkale’de şehit olan askerlerin hikâyelerini İlçemize taşıdı.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda sahnelenen “Dönmeyi Düşünmediler” adlı tiyatro oyununu, salonu dolduran Akyurtlularla birlikte Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ve eşi Şenay Ayantaş, Başkan Yardımcımız İlhan Şener, birim müdürlerimiz ile meclis üyelerimiz de izledi.

Geniş oyuncu kadrosuyla Çanakkale’de yaşananları sahneye yansıtan Tuzla Sanat Merkezi oyuncuları, salonda kendilerini izleyenlere savaşı adeta tekrar yaşattı. Tek perde olan ve bir buçuk saat süren oyunu izleyiciler nefeslerini tutarak izledi. Oyunun bitmesiyle birlikte sanatçılar ayakta alkışlandı.

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş alkışlarla geldiği sahnedeki konuşmasında ”Kıymetli hemşehrilerim, öncelikle buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Biz Çanakkale’nin 100’üncü yılı nedeniyle Akyurt’ta özellikle bu yıl birçok gösteri ve günün anısına programlar hazırladık. Bu oyun ise son etkinliğimiz oldu. İnşallah önümüzdeki hafta Pazar günü, ayın 5’inde saat 5’te Uygur kardeşleri burada ağırlayacağız. O gün de sizleri bekliyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.

Oyunun yönetmeni Orhan Çağlar’a Çanakkale Abidesi’nin bir maketi olan şilti Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş verdi ve oyuncularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

canakkaletiyatro(1)
canakkaletiyatro(2)
canakkaletiyatro(3)
canakkaletiyatro(4)

Share
1650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ