29 Ekim 2017

CUMHURİYET 94 YAŞINDA

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yılı tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de etkinliklerle kutlandı.

YSN_9194

28 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konmasıyla başlayan program, 29 Ekim günü Akyurt Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.

YSN_9204

Kutlama törenine Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş Meclis Üyemiz Ertekin Şan, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz ve idari amirler katıldı.

YSN_9213

Akyurt Kaymakamı Osman Altın ve Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kaymakam Osman Altın Akyurtlulara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi “Başkomutan Mustafa Kemal “Türk Milleti’nin yaradılışına, adetlerine ve karakterine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir.” diyerek kazanılan zaferin Cumhuriyet ile taçlandığını duyurmuştu. Bugün Cumhuriyetin getirdiği kazanımlar ile dünya milletler ailesinin onurlu ve önemli bir üyesi olarak tarihteki yolculuğumuza devam ederken, 94 yıl önceki şartlara göre çok daha gelişmiş, ilimde, irfanda, kültürde mesafeler kat etmiş, müreffeh bir toplum olarak yaşamakta ve 100’üncü yılımızda dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisi arasında yer alan güçlü bir Türkiye’yi hedeflemekteyiz. Sevgili gençler; Bu hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olan şey, çalışmayı ve üretkenliği sevmektir. Bunu yaparken kültürümüzü, aidiyetimizi unutmamak, ailemizin ve toplumumuzun bizden ne beklediğini bilmektir. Ülkemiz hala iç ve dış düşmanların saldırıları altındayken bu coğrafyada ayakta durabiliyorsa, şüphesiz bu bizim milli birlik ve beraberlik bilincimizin ve bizi bir arada tutan çimento olan Cumhuriyetin sayesindedir.”

YSN_9223

Kutlama programı öğrencilerin şiirler okumasının ardından Belediyemizin halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti. Son gösteriyi ise her zaman olduğu gibi Ankara Kulübü Derneği Akyurt Şubesi seymenleri gerçekleştirdi. Geçit töreninin ardından kutlamalar sona erdi.

YSN_9230

YSN_9240

YSN_9245

YSN_9267

YSN_9295

YSN_9316

Share
2825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ