12 Ekim 2017

ÇOCUK GELİŞİMİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

Akyurt Devlet Hastanesi, “Çocuk Gelişiminde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Yolları” konferansı düzenledi.

Konferansa Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcımız Ayla Can, Akyurt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Dilek Dülger ve Akyurtlular katıldı.

YSN_8741_resize

Belediyemizin Ankara Evi’nde gerçekleşen konferansta Uzman Psikolog İsmail Sav ve Uzman Psikolog Mehmet Emin Kızgın, Akyurtlulara çocuklarla iletişimin önemini, ileride sahip olacakları kişilik ve davranışlar hakkında bilgiler vererek anlattı. Çocuklarla, yapıları gereği onlar gibi davranarak iletişim kurulması gerektiğini söyleyen Uzman Psikolog İsmail Sav, onları kısıtlamanın ya da tam tersine serbest bırakmanın yine çocuklara zararı olacağını belirtti.

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise konferansla ilgili olarak yaptığı açıklamada her insanın, dolayısıyla her çocuğun farklı karakterde olduğunu, onlara yaklaşım tarzının da buna göre olması gerektiğini söyledi. Ailesinin öğütlerinden kaçan çocukların, başka insanlarla daha iyi anlaşabileceğini belirten Başkan Ayantaş, bu yönde eğilim gösterilerek çocukların gelişiminde daha etkili sonuçlar ortaya çıkarılabileceğini söyledi.

YSN_8752_resize

YSN_8777_resize

Share
2599 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ