04 Temmuz 2017

“CAMİDEN SAHAYA – 5” BAŞLADI

Belediyemiz ve Akyurt Müftülüğünün birlikte düzenlediği, Türkiye’de tek olma özelliğini sürdüren “Camiden Sahaya” futbol turnuvasının beşincisi başladı.

Öğrenciler yaz tatilinde Kur’an kurslarına devam ederken, camilerin oluşturduğu futbol takımları da turnuvada şampiyon olmak için yarışacak. Yazları cami imamları öğrenciler için birer Kur’an öğretmeni olmanın yanında, yeşil sahalarda takımlarına taktik verecek ve teknik direktörlük yapacak.

Turnuvanın açılış töreni Yıldırım Mahallesi’ndeki halı sahada yapılırken, törene Akyurt kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcımız İlhan Şener ve Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş katıldı.

Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş törende yaptığı konuşmada yaz Kur’an kurslarında 2 bin 100 çocuğun Kur’an-ı Kerim öğrendiğini belirterek “Bu turnuva ve futbol, Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenmekten sonra geliyor. Ancak sizleri kurslara devamlı katılır halde tutmak için de güzel bir turnuva. Bir Kur’an öğrencisine yakışır şekilde, birbirinizin kalbini kırmadan, kazasız ve sağlıklı bir şekilde turnuvayı tamamlamanızı diliyorum.” dedi.

YSN_2020

YSN_2023

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise konuşmasında “5 yıldır düzenlediğimiz bu turnuvanın benzeri, Türkiye’nin hiçbir il veya ilçesinde yok. Tamamen Akyurt’a özel bir turnuva. Bu yıl 19 camiden 500 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Allah’ın, bizim yapacağımız ibadete ihtiyacı yok. Bizim, Allah için yapacağımız ibadete ihtiyacımız var. Bu nedenle camilerdeki yaz Kur’an kurslarına katılım önemli. Spor da bunun sebebi olsun. Hepinize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Akyurt Kaymakamı Osman Altın da konuşmasında şu ifadeleri kullandı “Akyurt ilçesi birçok ilki başaran bir ilçe. Camilerimizde çocuklarımız dini kültürü ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenirken, aynı zamanda spor yaparak bunu devamlı hale getirecekler. Rakiplerine karşı saygılı olacak şekilde güzel bir turnuva geçirmelerini diliyorum.”

Konuşmaların ardından Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, İlçe Müftüsü Ahmet Sarıtaş ve Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Şener sporculara formalarını dağıttı. Hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erdi.

YSN_2047

YSN_2064

YSN_2056

 

Share
3118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ