19 Ağustos 2015

CAMİDEN SAHAYA 3’ÜNCÜ KEZ

Belediyemizin örnek projesi “Camiden Sahaya” 3 yıldır büyük ses getirmeye devam ediyor.

Okulların kapanıp, Kur’an kurslarının açılmasıyla eş zamanlı olarak başlatılan turnuva, çocukların Kur’an kurslarına katılımını ve bu katılımın devamlılığını sağlamak amacıyla düzenleniyor. Öğle vaktine kadar Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenen çocuklar, öğleden sonra da yeşil sahalarda top koşturarak hem spor yapıyor, hem de birbirleriyle kaynaşıyor.

Turnuvanın kapanış töreni Akyurt Şehir Stadı’nda yapıldı. Törene Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ın yanı sıra Ankara İl Müftü Yardımcısı Ali Gülden, İlçe Müftüsü Sadullah Beki, Başkan Yardımcımız Ayla Can ve Meclis Üyelerimiz katıldı.

Bu yıl turnuvada İlçemizde bulunan 20 camiden 54 takım, 591 sporcu mücadele etti. Oynanan 88 maç sonunda son iki yılın şampiyonu Beyazıt Camii’ni yenen Kalaba Camii şampiyon oldu. Şampiyonluk kupasını Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş verirken, ikinci Beyazıt Camii kupasını Ankara İl Müftü Yardımcısı Ali Gülden’den aldı. Üçüncü Bilal-i Habeşi Camii’ne ise kupasını İlçe Müftüsü Sadullah Beki verdi.

YSN_8919

YSN_8819

Başkan Ayantaş törendeki konuşmasında “Akyurt Belediyesi olarak üçüncü kez düzenlediğimiz Camiden Sahaya projemizin Türkiye genelinde örnek bir proje olarak yer alması bizi daha da mutlu ediyor. Çocuklarımız camilerde yalnızca tanıdığı yüzleri görmekle kalmıyor, burada maçlar yaparak sosyal bir etkinliğin içerisinde de yer alıyorlar. Bu açıdan baktığımızda turnuvamız amacına ulaşmıştır. Katılan tüm camilerden hocalarımıza, çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Centilmen takım ve centilmen sporcular ise Başkan Yardımcımız Ayla Can ve Meclis Üyelerimiz tarafından ödüllendirildi. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Akyurtlu çocuklara sürprizi vardı. Gökçek 600 adet futbol topu göndererek çocukları sevindirdi. Topların dağıtımı da Başkan Ayantaş ve protokoldeki diğer isimler tarafından yapıldı ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.


YSN_8963

Share
1930 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ