13 Mayıs 2017

ANKARALI STK’LAR AKYURT’TA TOPLANDI

Ankara’daki sivil toplum kuruluşları, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ın ev sahipliği yaptığı kahvaltıda bir araya geldi.

YSN_8111

Kahvaltı programına Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Ankara’nın sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı.

Programda konuşan Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın şu ifadeleri kullandı “Ankara hak ettiği değeri görmemektedir. Başkent olması nedeniyle her zaman önemini koruyan, siyasilerden yeterince faydalanamayan Ankara, bundan sonra sivil toplum kuruluşları daha aktif çalışarak bu talihi tersine çevirmelidir. Ankaralı bürokratların, merkezi hükümette yer alan Ankaralı bakanların sayısının çoğalması ve şehrimize değer vermesi gerekiyor. Bu kahvaltı ve diğer toplantılarımız, bu konuda yapacağımız çalışmalar açısından çok önemlidir. Bizleri bugün burada ağırlayan değerli Belediye Başkanımız Sayın Gültekin Ayantaş’a teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise yaptığı konuşmada “Ankara, üzülerek söylüyorum ki siyasilerimizin yeterince göz önünde tutmadığı bir şehir. Bu ülkenin tamamı bizim ve herkes oy aldığı kent için azami gayreti göstermek zorundadır. Ankara’yı benimseyen, seven ve Ankara için elini taşın altına koyacak siyasetçilere ihtiyacımız var. Sayın Bakanımız zamanında çıktı bakan oldu ve Ankara’nın her yerine büyük hizmetleri oldu. Akyurt’un da ilçe olmasında en büyük emeği kendisi vermiştir. Yapmamız gereken şey, hem kendi içimizden seçilenlerin hem de yıllardır Ankara’da yaşamış büyüklerimize Ankara’ya hizmet etmeleri gerektiğini anlatmamız lazım. Bunun için de birlikte hareket etmemiz lazım. Örneğin Ankara’da yaşayan çevre illerden vatandaşlar dernekleri adına yönetimlerden istediklerini alabiliyorlar. Bizler de siyasilere ve yerel yöneticilere güçlü görünürsek bize katkısı olacaktır. Bireyselleşmeden, Ankara duygusuyla hareket edersek bunu halledeceğimizi düşünüyorum. İlçemize gelerek bizleri onurlandıran tüm Belediye Başkanlarına ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

YSN_8149

Kahvaltıya katılan diğer tüm belediye başkanları ve Ankara’nın sivil sesi olan sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının tek tek konuşma yapmasının ardından program sona erdi.

YSN_8248

Share
2409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ