11 Ekim 2017

AMATÖR SPOR TURNUVALARI BAŞLADI

Amatör Spor Haftası etkinlikleri Akyurt’ta başladı.

Kapalı spor salonundaki gösterilerle başlayan turnuvanın açılış törenine Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Ankara GHSİM Şube Müdürü Mustafa Çoşkun, Akyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Yurtoğlu, birim amirleri, amatör sporcular ve Akyurtlular katıldı.

YSN_8277_resize

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni, Akyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Yurtoğlu’nun açılış konuşması ile devam etti. Yurtoğlu konuşmasında; Amatör Spor Haftasının 09-15 Ekim tarihleri arasında çeşitli branşlarda müsabakalar ve etkinlikler ile kutlanacağını,  bu vesile ile tüm halkımızı spor alanlarına davet ettiğini belirtti.  Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise konuşmasında Amatör Sporun önemine değinirken, böyle bir haftanın kutlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise konuşmasında amatör sporun ülke sporunun kalbi olduğunu ve spora gerekli değerin her zamankinden daha fazla verilmesi gerektiğini vurguladı.
Konuşmaların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı gösteri yaptı. Taekwondo, boks, judo ve güreş branşlarında sporcular sportif gösterilerini sergiledi. 09 Ekim tarihinde başlayan Amatör Spor Haftası 15 Ekim tarihine kadar  devam edecek.

YSN_8267_resize

YSN_8293_resize

YSN_8295_resize

YSN_8342_resize

YSN_8336_resize

Share
2360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ