24 Şubat 2018

AKYURT’TAN AFRİN’E DUALI DESTEK

Akyurt Kaymakamlığı, Akyurt Belediyesi ve Akyurt Müftülüğü, İlçede Cuma günü tüm şehitler için mevlit okuttu, dua ve bayraklarla Afrin’de çarpışan Mehmetçiğe destek verdi.

2 bin 500 kişilik Seyyid Burhaneddin Camiinde Cuma namazı öncesinde okunan mevlidin ardından Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş hoca askerlerimiz için dua etti. Cami girişinde Belediyemiz vatandaşlara bin 500 tane Türk Bayrağı dağıttı.

Cuma namazının ardından Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ve Akyurt Kaymakamı Osman Altın açıklama yaptı. Başkan Ayantaş açıklamasında şunları söyledi “Malazgirt’te olduğu gibi, Çanakkale’de olduğu gibi, İstanbul’un fethinde olduğu gibi, o günlerde de ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye verdiğimiz şehitler anısına mevlit okuttuk. Bugün hem Afrin’de savaşan askerlerimize destek olmak, hem de şehitlerimizin ruhuna hediye etmek amacıyla okunan mevlidin ardından her katılımcıya da bir tane Türk Bayrağı hediye ederek balkonlarına asmalarını sağlayacağız. Askerimiz savaş veriyor ama esas arkada bizim gücümüzün onların yanında olduğunu göstermek ve o desteği vermek için böyle bir etkinlik düzenledik.”

Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise konuşmasında “Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve İlçe Müftülüğümüzle beraber Afrin’de bulunan askerlerimize ve onların ailelerine destek olmak amacıyla böyle bir Mevlid-i Şerif programı icra ettik. Bizim bu kutsal topraklarımız, bu güzel vatanımız en son Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra büyük bir işgale uğramıştı. Ancak Amasya Tamimi ile beraber bu Millet bu işgalden kurtulma iradesini gösterdi ve Amasya Tamimi halen geçerliliğini sürdürmektedir. Biz vatanımızı işgalden korumak için devletimizin de basiretiyle şu anda ileri hatta savunmamızı yapıyoruz. Eğer devletimiz basiretli davranmasaydı, bu savunma hattını içeride kurmak zorunda kalacaktık. Bu çok büyük felakete yol açacaktı. İnşallah orada bulunan askerlerimiz, komutanlarımız, polisimiz, topuğuna taş değmeden, muzaffer bir şekilde yurda döneceklerdir. Bu mücadeleyi başaracaklardır. Biz de onlara dualarımızla buradan yardım ve destekte bulunuyoruz. Aileleri her zaman bizim ailemizdir. Ordumuzun her zaman arkasındayız.” ifadelerine yer verdi.

Share
551 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ