03 Nisan 2017

AKYURTLU KADINLAR KONYA’DA

Belediyemizin ilçemizdeki kadınlar için düzenlediği kültür gezilerinde bu yıl Konya’ya akın var.

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’ya giden ve tarihi, dini ve kültürel özelliklerini yerinde öğrenen Akyurtlu kadınlar, Konya gezileri ile bu yıl da Türkiye’nin güzelliklerini görmeye devam ediyor.

Her hafta 3 grubun Konya’yı gezeceği turlara 2 bin 400 Akyurtlu kadın katılacak. Ramazan ayından sonra da devam edecek gezi için toplamda 55 tur düzenlenmiş durumda.

YSN_4689

YSN_4734

Geçtiğimiz hafta sonu tarifeli hızlı tren ile başlayan ilk yolculuk, rehber eşliğinde Mevlana Celaleddin Rumi Dergahı, hemen karşısındaki Üçler Mezarlığı, Şems-i Tebrizi Camii ve türbesi, Ateşbaz-ı Veli türbesi, Meram’da yer alan Tavus Baba türbesi ve Alaaddin Keykubat Camii gezileriyle devam etti. Gezi sonrasında görüşlerini aldığımız Akyurtlu kadınlar, Belediyemizin birçok etkinliğini yakından takip ettiklerini, bu tür gezilerle Türkiye’nin farklı yerlerinde, farklı kültürleri tanıdıklarını belirttiler. Kadınlar ayrıca Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’a bu güzel gezi için teşekkür etti.

YSN_4739

YSN_4804

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ise geziyi “Akyurt her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu nedenle kültür gezilerimize de devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’ya uçakla vatandaşlarımızı gönderdik. Bu yıl ise hızlı tren ile Konya’ya gönderiyoruz. Konya’nın tarihi ve turistik mekanları, dini merkezleri ve kültürü hakkında Akyurtlu kadınların bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz. Tüm grupların kazasız, güzel bir gezi yapmalarını diliyorum.” sözleriyle değerlendirdi.

YSN_4825

YSN_4832

YSN_4885

YSN_4890

Share
2702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ