22 Haziran 2018

AKYURTLU KADINLAR KASTAMONU’DA

Belediyemizin her yıl başka bir şehirde Akyurtlu kadınlara yönelik olarak düzenlediği kültür gezilerinde bu yıl sırayı Kastamonu aldı.

Her gün iki otobüs dolusu Akyurtlu kadın, Kastamonu’daki önemli noktaları görerek, Akyurt Belediyesi sayesinde farklı bir kültürle tanışmış olacak.

Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş bir ay sürecek gezilerle ilgili olarak “Sürekli vatandaşlarla iç içe olan bir Belediyeyiz. Kadın vatandaşlarımız bize gelerek isteğini iletiyor. Kültür Gezilerimiz her yıl düzenleniyor. 2016 yılında tarifeli uçakla bin 200 Akyurtlu kadın Şanlıurfa’ya gitti. Geçtiğimiz yıl hızlı tren ile 2 bin 400 kadın Konya’yı gezdi, bu yıl da yaklaşık 3 bin Akyurtlu kadın vatandaşımızı Kastamonu’ya gönderiyoruz. Farklı şehirleri gezmek istediklerini biliyoruz ancak bazen imkanlar elvermiyor. Örneğin Çanakkale için halkımızdan çok fazla istek var. Ancak uçak sefer saatleri uygun olmadığından değerlendirilmedi. Önümüzdeki yıllarda inşallah Akyurtlu kadınların farklı şehirler, farklı kültürler ile tanışması devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Akyurtlu kadınlar ise her yıl bu etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’a teşekkür ederek gezilerin devam etmesini istediklerini söylediler.

Share
1537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ