20 Şubat 2018

AKYURTLU JUDOCU İSPANYA YOLCUSU

Judo sporcusu Zakir İhsan Oba, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Akyurt Halk Eğitim Müdürü, Müdür Yardımcısı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Şükrü Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü ve antrenörü ile birlikte Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ı ziyaret etti.

Babası Nihat Oba’nın çalıştırdığı Zakir İhsan Oba, Denizli’de düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonasında 66 kiloda 875 sporcu arasında 5’inci olarak, İspanya’da düzenlenecek Avrupa ve Antalya’da düzenlenecek Dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş “Spor hakkında konferanslar verdim, futbol oynadım, antrenörlük yaptım ve çocuklarımız için sporun önemini anlatmaya çalıştım. İmam Hatip Lisesi öğrencisi sporcu kardeşimiz hem okuyup hem spor yapıyor. Elde ettiği başarı ilçemiz için gurur verici. İnanıyorum ki daha çok çalışarak Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Milli forma altında daha büyük başarılara imza atacaktır.” dedi.

Sporcu daha sonra Akyurt Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Şener’i de ziyaret etti. Kulüp Başkanı Şener, Zakir İhsan Oba’ya hediye verdi.

Share
814 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ