26 Temmuz 2018

“VATANSEVER ÇOCUKLAR OLACAKLAR”

Belediyemiz tarafından bu yıl 14’ücüsü düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni, Kültür Merkezi düğün salonunda gerçekleşti.

100 Akyurtlu çocuk, Belediyemiz ve Akyurt Devlet Hastanesi iş birliğiyle, alanında uzman doktorlarca sünnet edildi. Her yıl olduğu gibi çocukların sevinci düğün ile taçlandı.

Sünnet düğününe Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, eşi Şenay Ayantaş, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Başkan Yardımcımız Ayla Yüceer Can,  Belediye Meclis Üyelerimiz, Akyurt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adem Yalçınkaya, Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş ve İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ katıldı.

Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş sünnet olan çocuklar için dua etti.

Çocuklara ve ailelerine hitap eden Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş konuşmasında “Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şöleninde, uzun yıllardır her yıl sünnet yaptırdığımız ve toplumumuza kattığımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımızdan bu sene de 100 tane çocuğumuzu sünnet ettirdik. Burada emeği geçen başta Akyurt Devlet Hastanesi Başhekimi ve ekibine, değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Her şeyden önce çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlı evlatlar olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. İnşallah damatlıklarını da nasip eder Cenab-ı Allah. Hem hayırlı evlatlar olacaklar, hem de vatansever evlatlar olacaklar. Bunun acısını biz çok çektik. Özellikle son 30 yılda yetiştirdiğimiz bilgili, becerikli fakat vatansever olmayan, hain FETÖ terör örgütüne beyinlerini kiraya vermiş çocuklardan olmalarını istemiyoruz. Göreve geldiğimiz yıldan beri Akyurt’ta doğru işleri, güzel işleri, ilk işleri yapmak için çalıştık, gayret ettik. Bugüne kadar bize destek veren hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz yıllarda adeta bir köy görüntüsünde olan ama dönüşümün sağlandığı, şehirleşmiş bir ilçede dönüşüm kolay olmadı. Ekibimizle, partimizle, Büyükşehir Belediyemizle, hükümetimizle ve sizlerin verdiği destekle bu dönüşümü gerçekleştirdik ve Akyurt Ankara’nın en gözde ilçelerinden birisi olmuştur. Biz en iyisini yapmaya çalışıyoruz, çünkü Akyurt’ta yaşayan vatandaşlarımız en iyisine layıktır.” ifadelerini kullandı.

Düğün pastasını çocuklarla birlikte kesen Başkan Ayantaş’ın çocuklara sürprizleri de vardı. Yetenek Sizsiniz yarışması finalisti bubble show ile çocukları eğlendirirken, illüzyon gösterisi ve Akyurtlu yerel sanatçı Ahmet Ertürk’ün sahne performansı coşkuyu zirveye taşıdı. Düğünün sonunda her çocuk Başkan Ayantaş’ın kendilerine hediyesi olan bisikletleri alarak salondan ayrıldı.

Share
651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ