14 Kasım 2017

SEYYİD BURHANEDDİN CAMİİ İBADETE AÇILDI

Belediyemizin yapımını üstlendiği Seyyid Burhaneddin Camii tamamlanarak ilk Cuma namazı kılındı.

Caminin resmi olmayan açılışında Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Akyurtlular Cuma namazında camiyi doldurdu.

İlk namazı Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş kıldırırken, Cuma namazı çıkışında açıklama yapan Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş caminin açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi “2013 yılında yapımına başladığımız camimizin inşaatı tamamlandı. 3 bin 500 kişinin bir arada ibadet edebileceği caminin 4 tane ikişer şerefeli, 65 metre yüksekliğinde minaresi bulunuyor. Avluda yer alan şadırvanın dışında bodrum katında da vatandaşlarımızın abdest alabileceği alan mevcut. Büyük bir cami olduğu için cenazelerde ihtiyaç duyulan gasilhane de cami alt katında yer alıyor. Seyyid Burhaneddin ismini bize soran çok sayıda vatandaşımız mevcut. Seyyid Burhaneddin Tirmizi, Bugünkü Özbekistan topraklarında yer alan Tirmiz şehrinden Anadoluya gelmiş bir velidir ve Mevlana Celaleddin Rumi’nin hocasıdır. Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan camimizin yapımında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.”

Başkan Gültekin Ayantaş Akyurt Kaymakamı Osman Altın’dan teslim aldığı Seyyid Burhaneddin Cami beratını cami imamına teslim etti.

Share
2869 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ