19 Eylül 2017

2017 – 18 EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONU AÇILDI

Uzun yaz tatilinin ardından Türkiye genelinde 18 milyon öğrenci için ilk ders zili çaldı.

YSN_7239

İlçemizde de Yıldırım Beyazıt İlkokulunda tören düzenlendi.

Törene Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Müjdat Soruç katıldı.

YSN_7248

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilere hitap eden Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş şunları söyledi “İlçemiz fiziki imkanları en iyi ilçelerden bir tanesi. Ankara’nın bir çok yerinde sınıf başına düşen öğrenci sayısı 50 civarında iken, ilçemizde bu oran 30 öğrenci seviyesinde. Bunu yeterli görmüyoruz. Yıldırım mahallemizde yeni bir ilköğretim okulu yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde başlamış olacağız. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

YSN_7256

Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise törende yaptığı konuşmada “Eğitim Öğretim sezonunun tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fiziki kapasitemizi yükselterek en iyi eğitim imkanlarını oluşturmaya çalıştık. Siz ve yaz tatilinde dinlenirken okul müdürlerimiz durmadan çalıştılar ve Belediyemizin desteğiyle sınıflarınızı hazır hale getirmeye çalıştı. Eksikliklerin giderilmesinde ailelerimizin de okullarımıza yardımcı olmasını bekliyoruz. Türk Milli Eğitiminin hedefleri doğrultusunda yetiştirilen çocuklarımız, girmiş oldukları sınavlarda önceki yıllara göre daha başarılı olmuşlardır. Bu başarı artarak devam edecektir. Sevgili öğrenciler, sizler bizim geleceğimizin sahiplerisiniz. Sizlerin almış olduğu eğitim Cumhuriyet’in kuruluşundan beri Baş Öğretmen Atatürk’ün belirlediği çizgide, çağdaş uygarlık seviyesine gelmek için devam ediyor. Bizim yerimizi alacak olan sizler, daha güçlü bir ülkeyi idare edeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ankara Kulübü Derneği Akyurt seymenleri törende küçük bir gösteri sundu. Okul öğrencilerinin şiirler okuması ve sergilediği oyunların ardından tören sona erdi.

YSN_7263

YSN_7271

YSN_7276

Share
2873 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ