17 Temmuz 2017

İSMAİL KAHRAMAN SEYMEN OLDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a Ankaralılar tarafından törenle “Seymen Beratı” verildi.

Törene Ankaralıları temsilen Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın, Başkan Yardımcımız İlhan Şener, AHİD, BADER, Ankara Kulübü Derneği ve Ankara Kültürünü Yaşatma Derneği yöneticileri katıldı.

Halil Şıvgın törenin başında seymenlik geleneğinin tarihini salondakilere anlattı. Ardından seymen kıyafeti giydirilen ve seymen yemini eden Kahraman’a 15 Temmuz’un yıl dönümünde, geçtiğimiz yıl yaşanan darbe girişiminde TBMM’yi açık tutarak demokrasinin devamını sağlamak için gösterdiği özveri nedeniyle “Seymen Beratı” verildi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman konuşmasında “15 Temmuz bir kalkışma değil, bir işgal teşebbüsüydü. Sadece bir hükümet devirmek değil, Türkiye’nin işgaliydi. Başarıya ulaşmış olsaydı Suriye gibi, Irak gibi ülkeler haline düşecektik. İşgalin önlenmesiyle bütün gönül coğrafyamızdaki ülkelerden mesajlar geldi. “Siz bizi kurtardınız, bizi!” dediler. Bunun önlenmesindeki bir numaralı rol sayın Cumhurbaşkanımızın. Halkı meydanlara çağırdı, parti farkı gözetmeksizin herkes meydanları doldurdu. Ben de darbeyi haber alır almaz kimseden teklif gelmeden, şahsi kararımla, yani “seymenliğimle” TBMM’yi açtım. Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdım ve ertesi gün öğleye kadar toplantıya devam ettik. Siyasi partiler birer parmak, ama hepsi aynı bileğe bağlı. Bu birlik içerisinde Türkiyemiz hep seymen olacak.” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman misafirleri onuruna öğle yemeği verdi ve Ankaralılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

YSN_3327

YSN_3337

YSN_3363

YSN_3395

YSN_3423

YSN_3442

YSN_3501

YSN_3516

Share
2704 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ